Jdi na obsah Jdi na menu
 


.

Hodnocení sezony 2008 / 2009 starší žáci.

Obrazek

Sezonu zhodnotil Pavel Kolbaba, trenér starších žáků ŽSK Třemošnice : Po podzimní části, ve které jsme získali 19 bodů a měli soutěž velice zajímavě rozehranou a byli jsme i na dohled medailovým pozicím, musím přiznat, že jsem měl větší ambice pro jarní část. Do zimní přípravy se však již víceméně nezapojili jak hráč Dominik, tak i trenér Antonín Čáp z důvodu přestupu do ligových Fotbal Pardubice a. s. Do sestavy se však vrátili Luboš Vydra a Jakub Růžička. Prvně jmenovaný však nepochopitelně po poctivé přípravě do mistrovských bojů nenastoupil. Dále se pak objevila i nová ofenzivní posila Dominik Vítek z Vrdů, který zapadl do kolektivu na jedničku.
 
Kromě výpadků v České Třebové ( 5 : 0 ) a v Rosicích nad Labem ( 6 : 1 ), jsme sehráli vyrovnaná utkání se všemi účastníky KP. Bohužel jsme jich několik prohráli hloupě či nešťastně o jednu branku a to nás, mě tedy určitě, sráželo na zem i psychicky. K tomu se občas přidala zranění či neúčast některých klíčových hráčů a ne úplně ideální tréninková morálka, což v celkovém součtu znamená zisk 29 bodů, pasivní skore 28 : 44 a tedy 10. místo v tabulce KP. Mužstva z velice vyrovnaného středu nám bohužel „utekla“.
 
V neposlední řadě chci poděkovat zástupcům fy TIPSPORT Blažková – Semerád a občerstvení Starý za možnost zhodnocení sezony spojené s obědem v Tipsportbaru po posledním, bohudík vítězném, zápase s Moravskou Třebovou ( 2 : 1 ).
 
Letní příprava pro ročník 2009 - 2010 je jako obvykle velmi krátká. Poprvé se sejdeme na turnaji v Ronově nad  Doubravou 18. 7. 2009, kterého se zůčastní i hráči „dorazoví“ ( 94´ ) a 1. trénink na nový ročník soutěže pro hráče 95´ a 96´ bude v pátek 31. 7. 2009 v 17 : 00 h.
 
Na konec chci hráčům r. 1994 popřát mnoho úspěchů v dorostenecké kategorii a věřím, že jich bude dál pokračovat většina. Do jarních bojů nastoupili: Antušek, Benda, Bendik, Gazdík, Nepovím, Růžička, Turek, Vítek, Oswald, Šimon, Šťastný, Filip, Novotný, Kača, Krátký, Jablečník, Syrovec, Velebný. V přípravě a na podzim byli samozřejmě ještě Čáp, Vydra a Pátek.

 

 

 
                                                                     
Trenér Pavel Kolbaba

.

Příprava starší žáci  ŽSK Třemošnice - FC Chotěboř

ObrazekVe středu 18. 3. sehráli st. žáci přátelské utkání s účastníkem KP Vysočina  ( prozatím 3. místo ), mužstvem FC Chotěboř. V okleštěné sestavě, kdy nám pomohli i dva ml.  žáci ( mužstvo ml. žáků FC Chotěboř bez omluvy ke svému zápasu nedorazilo ! ), jsme 1. poločas odehráli vesměs na vlastní polovině pod mírným tlakem, přesto nebo právě proto se soupeř dostal pouze do jedné nebezpečné akce, kterou gólově využil Venc. Do 2. poločasu již nastoupili i Růžička s Vydrou, kterým studijní povinnosti nedivolily nastoupit od začátku a bylo to samozřejmě znát. Bohužel jsme se gólově příliš neprosadili, pouze Šimon proměnil jednu z několika svých šancí. To se ale podařilo jednou i soupeři, konkrétně Gregorovi.

    Vzhledem k tomu, že z různých důvodů chyběli i hráči ze základní sestavy např. Bendik, Nepovím, Gazdík, Turek, Antušek, Novotný a Šťastný, hodnotím tento přípravný zápas kladně. K utkání nastoupili: Benda, Šimon, Jablečník, Charvát, Syrovec, Filip, Oswald, Šindelář M., Krátký, Jelínek, Pátek, Kača, Růžička a Vydra.

     Plánované soustředění musíme bohužel vzhledem k onemocnění několika hráčů a špatné předpovědi počasí na následující víkend zrušit. Tímto nás čeká, bude-li hřiště způsobilé, 22.3. v 10:00 přátelský zápas se Starými Čivicemi ( ženy ) a generálka 25.3. v 18:30 s AFK Chrudim na tamní UMT.                                                          Pavel Kolbaba trenér

.

Poslední přípravy st. žáků před mistrovskými zápasy

Obrazek

   V neděli 22. 3. nastoupili st. žáci k předposlednímu přátelskému zápasu se Starými Čivicemi ( ženy ). Toto utkání však nesplnilo očekávání přípravy. Po několika minutách hráči zjistili, že soupeř je jednak velmi unaven po náročném soustředění a některé hráčky jsou zajímavější spíš jako ženy než jako fotbalisky… Toto pak mělo za následek, že obě strany pojaly zápas jako „ srandamač“, takže výsledek 4 : 0 je jednak milosrdný a hlavně bohužel nic neříkající… K zápasu nastoupili: Benda-Bendik, Růžička, Charvát, Syrovec-Šťastný, Oswald, Šindelář, Gazdík-Velebný, Filip ( Pumer, Krátký, Turek ).

       Daleko zajímavější pak byla generálka ve středu 25. 3. pod osvětlením na umělé trávě v Chrudimi s mužstvem AFK  95 “. Po prvním poločase, ke kterému všichni přistoupili velmi zodpovědně, jsme vedli po gólech Velebného, který dorazil do prázdné brány míč vybojovaný Antuškem, pak možná i přísné penaltě proti nám, kterou proměnil Pilař a následné bleskové odpovědi Antuška, 2 : 1. I druhá půle se vyvíjela slibně, přesto nás soupeř postupně začal přehrávat a vše vyvrcholilo poté, kdy Růžička z postu předstopera musel na několik minut opustit hrací plochu z důvodu ošetření krvácejícího zranění. Po zmatcích v obraně a nedůrazu ve vlastní šestnátce chrudimští zápas dvěma góly Zrůsta a jedním Dostála zápas otočili výsledkově ve svůj prospěch na konečných 4 : 2. Přesto tato příprava, především pak první poločas, je dobrým předpokladem pro úspěšný vstup do jarních bojů, které začínají tuto neděli v 9 : 30 zápasem s Teslou Pce „B“ na domácím hřišti a na které se všichni těšíme.

.

Turnaj starších žáků ve Ždírci nad Doubravou.

 

Obrazek7. 3. 2009 se starší  žáci : Oswald, Nepovím,Gazdík, Jablečník, Novotný, Šimon, Vydra, Růžička a Turek, zúčastnili turnaje ne umělém povrchu ve Ždírci nad Doubravou. Výsledky : Ždírec n/D 1 : 0, Polná u Jihlavy 1 : 4, Světlá n/Sáz. 4 : 2, Kameničky 4 : 0, Miřetice 2 : 0 a Junior 2007  0 : 1. Po zamotaném průběhu turnaje nakonec obsadili 2. místo za mužstvem Junior 2007 a za zmínku stojí, že nejlepším hráčem turnaje se stal Matěj Šimon, gratuluji. Hráčům děkuji za předvedené výkony, i proto, že na Vysočině bylo nevlídné počasí, chladno, vítr a přeháňky…   Pavel Kolbaba trenér

.

.

Zimní příprava starší žáci.

 

ObrazekTřemošnice - Po domácím turnaji 24. 1. se 31. 1. zúčastnili st. žáci halového turnaje v nové hale Sokola Moravany. Tam po nepovedených a někdy i nešťastných zápasech obsadili až 6. místo. Výsledky :  Srch 0 : 1, Litomyšl 0 : 0, Moravany 0 : 1, Rosice 0 : 2, Holice 2 : 1 a Chotěboř 0 : 2. Všechna utkání byla vyrovnaná, ale mnoho šancí zústalo nevyužito a naopak soupeři našich chyb využili…
V dalším období následovaly tréninkové jednotky na naší malé UMT, bohužel s nevalnou účastí zapříčiněnou zčásti prázdninami, nemocemi či lyžařským výcvikem, ale i počasím, které leckoho od trénování odrazovalo, že!? Na přátelský zápas 21. 2. na UMT v K. Hoře s tamní Spartou stejné věkové kategorie jsme se však již sešli a po zajímavém průběhu remizovali 3 : 3, kdy branky vstřelili 2x Šimon a 1x Velebný. Sestava: Benda,Šimon, Nepovím, Šťastný, Bendik,Turek, Novotný, Gazdík M. a Vl., Antušek, Oswald. Střídali: Velebný a Charvát
Následně jsme sehráli modelová utkání na naší UMT s divizním FK Kolín, který tu byl na soustředění. Klimatické podmínky nám bohužel nedovolily sehrát „velké“ utkání. K němu došlo 1. 3. na UMT v Kolíně, kde nás mile překvapil sportovní areál se třemi travnatými plochami, UMT a atletickým stadionem. Ve vyrovnaném zápase jsme prohráli 0 : 2. Škoda nevyužití dvou samostatných úniků Šimona a vyložených šancí opět Šimona a Vl. Gazdíka. Rád bych na tomto místě poděkoval p. Krčmářovi, který se sám nabídl a pomohl nám s dopravou osobními auty na zápas.. Nutno podotknout, že soupeř byl o něco lepší a i on několik dalších šancí neproměnil. Přesto nebo právě proto je především výsledek lichotivý. Sestava: Benda, Šťastný, Nepovím, Jablečník, Bendik, Šimon, Vydra, Gazdík M. a Vl., Antušek, Růžička. Střídali: Velebný, Krátký a Syrovec.

4. 3. jsme sehráli „jen“ modelový zápas s ml. dorostem Admiry Praha, která je v Třemošnici na soustředění, na naší malé UMT.
7. 3. nás čeká venkovní turnaj ve Ždírci n/D, pak 14. 3. halový v Heřmanově Městci,
15. 3. halový v Třemošnici ( pořádá Viktorie Jeříšno ), 18. 3 přátelský zápas doma v 
16 : 00 s Chotěboří. 19. - 22. 3. je v jednání krátké soustředění buď v Horním Bradle nebo vícefázově v Třemošnici, ukončené 22. 3. v 10 : 00 zápasem se Starými Čivicemi ( ženy ), za které nastupuje i spolužačka některých našich hráčů, Lucka Fajmanová. Po loňských zkušenostech se Slávií Hradec Králové to bude opět zajímavá konfrontace. Na konec nás čeká generálka 25. 3. s AFK Chrudim a pak již první jarní „mistrák“ s Teslou Pardubice.
Do přípravy se zapojili postupně: Antušek, Benda, Bendik, Gazdík Vl., Nepovím, Oswald, navrátilec Růžička, Šimon, Turek, navrátilec Vydra, Filip, Jablečník, Kača, Krátký, Pátek, Syrovec, Velebný, Šťastný a Novotný ( hostování ze Sezemic ). V jednání je ještě příchod tvořivého záložníka Dominika Vítka z Vrdů. Ten je ale v současné době plně zaneprázdněn hokejem ( kapitán st. žáků Sršni Kutná Hora ) a zapojí se, doufejme, až na úplném konci přípravy.
Všem přeji, aby se zimní příprava kladně odrazila na výkonech v jarní části soutěže.

                                                                                  
 Pavel Kolbaba trenér

.

Dorost hrál v sobotu 8. 3., neděli 9. 3. a pondělí 10. 3.

ObrazekTřemošnice - Třemošnický dorost hrál přípravná utkání. První dvě utkání sehraje na hřišti u truhlárny ve Třemošnici. S Jeřišnem hraje v pondělní na umělce  AFK Chrudim.

ŽSK Třemošnice - Tatran Míčov - 3 : 5 (1 : 3)
ŽSK Třemošnice - Tis - 0 : 7 (0 : 4)
Viktorie Jeřišno - ŽSK Třemošnice - 5 : 0 (2 : 0)

 

.

.

Starší dorost obsadil 2. místo na turnaji ve Slatiňanech.

Výsledky :

Spartak Slatiňany – ŽSK  Třemošnice - 2 : 1, Třemošnice – Chotěboř  - 0 : 1,
ŽSK Třemošnice – Miřetice - 5 : 0, ŽSK Třemošnice – Řečany - 3 : 1,
ŽSK Třemošnice – Mikulovice -  4 : 0, ŽSK Třemošnice – Nasavrky - 6 : 0,
ŽSK Třemošnice – AFK SKP Pardubice - 5 : 0

Konečné pořadí turnaje: 1. Slatiňany, 2. ŽSK Třemošnice, 3. Chotěboř, 4. Miřetice, 5. Řečany, 6. Mikulovice, 7. Nasavrky, 8. AFK SKP Pardubice

Soupisky celků z okresu (počet branek) – Třemošnice: Matějka – Mrázek, Kopecký (1), Ruml (2), Čermák (3), Skyva, Štěpař (9), Culek (2), Bohatý, Starý (7); 

Nejlepším střelcem byl vyhlášen Jan Štěpař z  ŽSK Třemošnice, který nastřílel soupeřům 9 gólů.

.

Trenér dorostu Radek Pejřimovský informuje o
dění v mužstvu a přípravě na jaro.

ObrazekTřemošnice - Fotbal je činnost, kterou prožívají všechny věkové kategorie, pochopitelně většinou ty mužského rodu, a to od nejmenších ratolestí až po ty nejstarší. A tady v Třemošnici i velmi aktivně nejen u televize, ale jako hráči. Hodně složitá skupina těchto fotbalistů jsou dorostenci. V tomto období se setkávají s novými nástrahami, radostmi i slastmi života. Třemošnickým dorostencům se v roce 2004 podařilo postoupit do krajského přeboru, a tak založit dvě družstva, mladší a starší dorost. Naše družstva hrají soutěž s městy a obcemi celého kraje. Po počátečních úspěšných sezonách, které obstarali hráči součastného družstva dospělých , se v posledních ročnících, bohužel, většinou hraje o udržení v této soutěži. Družstvo současného staršího dorostu tvoří hráči ročníku 1990 a 1991 a mladšího hráči ročníku 1992 a 1993. Kádr mužstva tvoří hráči z Třemošnice, Ronova n. D., Prachovic, Seče, Načešic. V letošní sezoně se v našem kádru začalo připravovat 26 hráčů pod vedením trenérů Pejřimovského, Poláška, Starého. Ne o všech hráčích se však dá říci, že mají fotbal pod kůží, protože mnohokrát dají přednost osobním zájmům před přípravou a zápasy. Ale bez party a odpovědnosti se nedá dělat kolektivní sport. Po dohodě s trenéry starších žáků dáváme šanci šikovným hráčům v mladším dorostu. Za tuto pomoc jsme vděčni a můžeme hrát v plném počtu. Zimní příprava bude od začátku ledna probíhat 3x týdně a doufáme v hojnou účast, abychom byli na jarní sezonu dobře připraveni. Chceme udržet tuto kvalitní třídu pro další dorůstající hráčskou generac. Obětavá práce s mládeží se vždy zúročí v soutěži dospělých, kteří pravidelně využívají i naše svěřence.

                                                                              Radek Pejřimovský - trenér

Článek převzat z informačního měsíčníku Třemošnické novinky.  

 

.

.

Příprava mladež.


1. 3. 2009 (neděle)  pořádali Mladší žáci ŽSK Třemošnice ročník 1997 a ml.  dobře obsazený turnaj v hale u základní školy ve Třemošnici.

Jen krátce k turnaji
:

Finále :
SK Přibyslav - AC Sparta Praha A - 5 : 2
o 3 místo :
ŽSK Třemošnice - AC Sparta Praha B - 1 : 1 (na penalty 3 : 2)

Dál se turnaje účastnila mužstva : Golčuv Jenikov, ŽSK Třemošnice B, Čáslav, Kutná Hora,  


V pátek 27. 2. sehrála Mladší přípravka ročník 2000 a ml. přátelské utkání v hale u základní školy s mužstvem z Chotěboře v  od 17. 30 hodin.

Utkání se hrálo 3x 20 minut

ŽSK Třemošnice - Chotěboř - 3 : 4 (0 : 1, 2 : 2, 1 : 1)
Branky : Šír Tomáš 2, Štastný Karel

Sestava : Šír Tomáš, Kosina Josef, Šťastný Karel, Dulík Roland, Tomiška Tadeáš, Varga Štěpán, Malý Filip, Brož Dominik, Šimon Vlasta, Rapan Petr,

.

.

 

Mladší žáci v plné přípravě.

ObrazekTřemošnice - Po úspěšné podzimní části krajského přeboru mladších žáků, kde naši mladí fotbalisté obsadili pěkné šesté místo s bilancí sedm výher, dvě remizy čtyři porážky skore 28 : 25 a 23 bodů se již od 5.ledna připravujeme střídavě venku nebo v hale SOU. Trénujeme 3x týdně a příprava je zpestřena sérií halových turnajů. Za zmínku stojí turnaj v Chlumci, kde jsme obsadili v konkurenci deseti družstev druhou příčku a v semifinále získali cenný skalp Hradce Králové po výhře 3 : 2. V Přibylavi jsme skončili pátí ( 10 družstev ) a domácí turnaj jsme bez ztráty bodu s přehledem vyhráli. V únoru nás na umělé trávě (venku) čekají soupeři z Čáslavi a Kutné Hory.První březnový den pořádáme velice kvalitně obsazený halový turnaj za účasti deseti družstev, kterého se již tradičně účastní SPARTA Praha. Součástí přípravy je i turnaj ( 8. března) na umělé trávě v Praze na METEORU, kde nás postupně prověří tři divizní pražská družstva.Od 11. března budeme mít krátké soustředění v Třemošnici zakončené turnajem v Heřmanově Městci.Doma nás pak ještě čekají dva přípravné zápasy na trávě a potom se již budem těšit na první mistrovský zápas. Pevně věříme, že na jaře jsme schopni dosáhnout ještě lepších výsledků než v podzimní části soutěže a hlavně, že se budou zlepšovat herní a fotbalové dovednosti našich hráčů, v tomto věku se musí především hrou bavit výsledky postupně přicházejí tak jak se o tom mohli přesvědčit v průběhu podzimu.

                                                            trenéři  M.Šindelář a Kamil Brom

.

.

Dne 24. 1. 2009 pořádal ŽSK Třemošnice turnaj starších žáků
na malé
umělé trávě

ObrazekDne 24. 1. 2009 pořádal ŽSK Třemošnice turnaj starších žáků na malé UMT. Turnaje se zúčastnila mužstva z Přelouče, Heřmanova Městce, Ždírce n/D, Golčova Jeníkova a domácí postavili dvě mužstva. Hrálo se systémem každý s každým na dvakrát deset minut. Vítězem se stali hráči ze Ždírce n/D se ziskem 12-ti bodů a skórem 8 : 3, kteří byli lepší díky vzájemnému zápasu než domácí tým označený jako"B", který měl tedy stejný počet bodů a skóre11:4. Třetí byli hráči Přelouče 10 bodů skóre 7 : 1, dále Třemošnice "A" 7 bodů skóre 7 : 3, Heřmanova Městce 3 body skóre 7 : 11 a Golčova Jeníkova 0 bodů skóre 2 : 17. Nejlepším střelcem se stal se čtyřmi zásahy Martin Šťastný z domácího týmu, brankařem Petr Gajdošík z Heřmanova Městce a hráčem Petr Beran ze Ždírce n/D. Za domácí "A" tým nastoupili: bratři Gazdíkovi, Nepovím, Pátek, Růžička, Filip a Turek. Za "B": Benda, Čáp, Syrovec, Šťastný, Jablečník, Krátký, Antušek a Oswald. Turnaj byl svým způsobem loučením s Dominikem Čápem, který s největší pravděpodobností u nás ukončí hostování a přechází do oddílu Fotbal Pardubice a. s.Tímto mu přejeme hodně úspěchů a zároveň mu děkujeme za vzornou reprezentaci třemošnického fotbalu. Bohužel však končí i trenér Antonín Čáp, který bude pokračovat v trénování ve výše zmíněném týmu.

.

Zimní příprava – starší přípravka, ročníky  1998 a 1999.

Obrazek

Přípravu na halovou sezónu jsme zahájili 4.11.12008 v tělocvičně základní školy. Do 31. 3. 2009 chlapci absolvovali 35 tréninkových jednotek a zúčastnili se 5 halových turnajů. Dva turnaje byly určeny pro hráče roč. 1998 (3. místo v Chrudimi a 6. místo v Přibyslavi) a 3 turnaje pro hráče roč.1999 ( 3. místo v Třemošnici, 10 místo v Hradci Králové a 1. místo v Kolíně). Utkali jsme se jak s mužstvy širší národní špičky tak i s mužstvy hrajícími okresní přebor, proto výsledky nejsou až tak důležité. Trenéři byli spokojeni se snahou hráčů předvádět technickou hru a vcelku i s bojovností ale samozřejmě příprava odhalila řadu nedostatků, na kterých bude nutno na jaře více zapracovat. Je škoda, že nás po celou zimní přípravu provázela poměrně velká nemocnost, proto i účast na trénincích byla kolísavá od 10 do 15 hráčů. Velice kladně hodnotíme především to, že se rodiče našich hráčů finančně spolupodíleli na zimní přípravě, zafinancovali 11 tréninkových jednotek v tělocvičně SOŠ a SOU technického, zaplatili startovné a dopravu na halové turnaje, což v konečném součtu byla pětimístná částka. Patří jim za to naše veliké DĚKUJEME.

Jsme rádi, že po pětiměsíčním těžkém zranění zapojil do přípravy Petr Daniel a přejeme mu, aby se rychle dostal do své bývalé formy.

Naším přáním do jarní části sezóny je, aby chlapci zúročili svoji poctivou přípravu a předváděli pohlednou hru pro potěšení nejen své ale i trenérů, rodičů a dalších příznivců kopané.

                                            
Realizační tým mužstva    - paní Oswaldová - vedoucí mužstva,
Trenéři :  Forman, Melechovský, Meruňka